CRM oraz crm - portal, szkolenia, doradztwo, dostawcy, programy i systemy crm

CRM - portal wiedzy o CRM

CRM - doradztwo   Szkolenia z CRM  Dostawcy CRM

CRM | portalCRM.pl

Crm to cała filozofia a nie tylko narzędzie

Przed wdrożeniem

Wymiana starego systemu na nowy - na co zwrócić uwagę

Na co zwrócić uwagę, kiedy decydujesz się zastąpić  dotychczas funkcjonujące w firmie oprogramowanie CRM/ERP nowym rozwiązaniem:

Weryfikacja funkcjonalności – warto zrobić przegląd starego systemu i określić jakie funkcjonalności są potrzebne i używane a jakich się nie używa lub używa bardzo rzadko. […]

Napisany: 1 październik, 2018, umieszczony w: Przed wdrożeniem

Na co zwrócić uwagę, kiedy decydujesz się zastąpić  dotychczas funkcjonujące w firmie oprogramowanie CRM/ERP nowym rozwiązaniem:

  1. Weryfikacja funkcjonalności – warto zrobić przegląd starego systemu i określić jakie funkcjonalności są potrzebne i używane a jakich się nie używa lub używa bardzo rzadko. Najlepiej ograniczyć elementy zbędne i kierować się zasadą „less is more”. 
  2. Przegląd procesów – dobrze jest przyjrzeć się na nowo procesom zaszytym w programie pod kątem optymalizacji lub ewentualnego uproszczenia.
  3. Dane historyczne – należy zakładać że nie da się przenieść wszystkich danych do nowego rozwiązania, dlatego warto wybrać te najważniejsze i na nich się skupić. Pozostałe dane można pozostawiać w poprzednim systemie do wglądu lub ewentualnie w formie plików z rzuconymi danymi.
  4. Przygotowanie użytkowników – należy uświadomić użytkownikom, że system na pewno będzie działał inaczej i ich przyzwyczajenia związane z użytkowaniem będą musiały się zmienić. Pomoże to uniknąć niezadowolenia.

(P.S.)