CRM oraz crm - portal, szkolenia, doradztwo, dostawcy, programy i systemy crm

CRM - portal wiedzy o CRM

CRM - doradztwo   Szkolenia z CRM  Dostawcy CRM

CRM | portalCRM.pl

Crm to cała filozofia a nie tylko narzędzie

Polecamy:

Reklama:Wiadomości

Platformy eLearningowe, nie tylko dla firm szkoleniowych

Przyzwyczailiśmy się już, że korzystając ze szkoleń zewnętrznych spotykamy się z tzw. platformami eLearningowymi, na których odbywa się część lub nawet całe szkolenie. Tego typu szkolenia są z reguły oferowane po niższej cenie, bo koszt ich stworzenia jest tańszy. Nie wymagają zatrudnienia trenera, wynajęcia sali i sprzętu. Dodatkowo, raz przygotowany materiał będzie na siebie zarabiał przez długi czas, kiedy tylko znajdzie się chętny.

Atutem szkolenia on-line dla kursanta oprócz ceny jest możliwość „przerobienia” kursu w swoim tempie i wtedy, kiedy dysponuje wolnym czasem.

Platformy szkoleniowe zyskują popularność również w średnich i dużych przedsiębiorstwach, gdzie zatrudnionych jest wielu pracowników, ustalone są procedury których wdrożenie wymaga  przeszkolenia wewnętrznego.

Każdy nowo przyjęty pracownik wymaga odpowiedniego przygotowania do pracy. Zazwyczaj rola trenera przypada kierownikowi lub pracownikowi z doświadczeniem, który kosztem swoich zadań wdraża nową osobę. Jest to zadanie czasochłonne, bo wymaga wdrożenia zasad związanych bezpośrednio ze stanowiskiem pracy, ale również współpracą z innymi działami: księgowością, działem HR, marketingiem…

W każdym z tych działów pracownik musi poświęcić czas na przeszkolenie pracownika, przekazać wzory dokumentów, instrukcje…

A nowo przyjęta osoba musi wchłonąć w krótkim czasie bardzo dużo, ważnych informacji. W efekcie wcale nie jest pewna zdobytej wiedzy i mimo szkolenia dopytuje kolegów co robić, lub boi się zapytać i popełnia błędy.

Stosowanie platformy eLearningowej w firmie usprawnia procesy wdrażania nowych pracowników. Przede wszystkim platforma staje się bazą szkoleń, procedur, wzorów dokumentów stosowanych w firmie. Wszystko, co potrzebne do przeszkolenia nowej osoby znajduje się w jednym miejscu. Nowy pracownik zapoznaje się ze szkoleniami w swoim tempie, może do nich wrócić, jeśli czegoś nie pamięta, powtórzyć materiał.

Pracownicy, którzy wdrażają już teoretycznie przygotowaną nową osobę mogą skupić się na praktycznych aspektach pracy, a wiedzę teoretyczną nowego pracownika sprawdzić i uzupełnić. Taki proces znacznie skraca czas poświęcony na przygotowanie nowego pracownika.

Platformę można wykorzystać również do szkoleń uzupełniających dla pracowników zmieniających stanowisko, lub szkoleń przypominających z pierwszej pomocy, zasad higieny pracy z komputerem czy procedur ppoż.