CRM oraz crm - portal, szkolenia, doradztwo, dostawcy, programy i systemy crm

CRM - portal wiedzy o CRM

CRM - doradztwo   Szkolenia z CRM  Dostawcy CRM

CRM | portalCRM.pl

Crm to cała filozofia a nie tylko narzędzie

O crm

Integracja systemów CRM i ERP

Planując zakup systemu CRM do firmy warto zastanowić się czy nowy program można zintegrować z pozostałymi systemami, które już funkcjonują w firmie.
Integracja systemów CRM i ERP ma na celu umożliwienie systemom wzajemne komunikowanie się i korzystanie ze swoich zasobów. Jest to pomocne rozwiązanie w sytuacji, kiedy firma korzysta z kilku oprogramowań różnego przeznaczenia podczas realizacji […]

Napisany: 26 styczeń, 2019, umieszczony w: O crm

Planując zakup systemu CRM do firmy warto zastanowić się czy nowy program można zintegrować z pozostałymi systemami, które już funkcjonują w firmie.

Integracja systemów CRM i ERP ma na celu umożliwienie systemom wzajemne komunikowanie się i korzystanie ze swoich zasobów. Jest to pomocne rozwiązanie w sytuacji, kiedy firma korzysta z kilku oprogramowań różnego przeznaczenia podczas realizacji jednego procesu.

Na przykład realizując zamówienie dla Klienta, pracownik korzysta z CRM do obsługi Klienta, pracownik Produkcji korzysta z systemu ERP do kontroli stanu magazynowego i planowania realizacji, a Księgowa korzysta z systemu ERP Optima do zaksięgowania wystawionej dla Klienta faktury.

Wszystkie systemy mogą korzystać z jednej bazy danych Klientów, mogą automatycznie przekazywać innym działom zlecenia, a także informować działy zaangażowane, jaki jest aktualny status zlecenia.

O integracji warto pomyśleć już podczas tworzenia specyfikacji nowego systemu CRM i zaplanować, które obszary systemów mają być połączone. Jeśli jednak mamy już wdrożony system to nic straconego. Dobrze skonstruowane systemy, już działające w firmie, również można zintegrować.

Źródło: www.komplus.pl