CRM oraz crm - portal, szkolenia, doradztwo, dostawcy, programy i systemy crm

CRM - portal wiedzy o CRM

CRM - doradztwo   Szkolenia z CRM  Dostawcy CRM

CRM | portalCRM.pl

Crm to cała filozofia a nie tylko narzędzie

Wiadomości

Roboty w polskim przemyśle

Międzynarodowa Federacja Robotyki opublikowała raport World Robotics 2019. Zgodnie z nim sprzedaż robotów przemysłowych w Polsce cały czas rośnie. Suma wszystkich robotów przemysłowych w Polsce do końca 2018 przekroczyła 13600 sztuk. Łącznie w naszym kraju produkcję wspomagało wtedy o 20 proc. więcej urządzeń niż pod koniec 2017 roku.

Wytwórcy w naszym kraju w 2018 najczęściej sięgali po roboty przeznaczone do transportu i obsługi maszyn (56 proc.), a także do spawania i lutowania (17 proc.). Mechaniczne wsparcie w procesie produkcji jest najbardziej zauważalne w branży motoryzacyjnej. Właśnie w niej w zeszłym roku zainstalowano ⅓ nowo zakupionych urządzeń. Na 2 miejscu uplasowała się gałąź związana z chemią i tworzywami sztucznymi.

Według badań w Polsce stale rośnie liczba urządzeń w porównaniu z zatrudnionymi ludźmi. W 2018 w całym przemyśle na 10 tys. pracowników przypadały 42 maszyny. To mniej niż europejska średnia, która wynosi 114. Najwyższy wynik nad Wisłą osiągnęła znowu branża moto - 189 robotów na 10 tys. osób.

Źródło: przemyslprzyszlosci.gov.pl