CRM oraz crm - portal, szkolenia, doradztwo, dostawcy, programy i systemy crm

CRM - portal wiedzy o CRM

CRM - doradztwo   Szkolenia z CRM  Dostawcy CRM

CRM | portalCRM.pl

Crm to cała filozofia a nie tylko narzędzie

Polecamy:

Reklama:Wiadomości

Fundusze unijne na finansowanie projektów informatycznych

Do Polski z budżetu unijnego, w latach 2014-2020 trafi 82,2 mld euro.  Warto zainteresować się dotacjami UE, jeśli planujemy zakup oprogramowania IT dla swojego przedsiębiorstwa szczególnie, że wsparcie unijne dla Polski w kolejnych latach (2021-2027) będzie niższe o 19,5 mld euro, czyli o ok. 23%.

Z jakich źródeł finansowania mogą skorzystać firmy?

1.Program Operacyjny Inteligenty Rozwój (POIR)

Z programu mogą skorzystać firmy, których projekty wyróżniają się innowacyjnością lub które podczas ich realizacji planują współpracę z jednostkami naukowymi wg modelu B+R, np. z uczelniami. W ramach projektu można uzyskać pieniądze na rozwiązania IT, w tym na zakup sprzętu lub stworzenie innowacyjnego oprogramowania.

Program oferuje również kredytowanie projektu z tzw. “kredytu technologicznego” do 75% wartości inwestycji.

2.Program Polska Wschodnia

Program dla województw: warmińsko – mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Dotacje w ramach programu przeznaczone są na zakup lub stworzenie oprogramowania do usprawnienia procesów biznesowych, związanych z eksportem.

3. Programy Regionalne

W ramach tego programu każde województwo otrzymało pulę środków do rozdysponowania, z uwzględnieniem planu rozwoju województwa. Dofinansowanie na IT w ramach rozwoju firmy można pozyskać na zakup sprzętu i oprogramowania  na wprowadzenie e-usług, umożliwiających sprzedaż on-line oraz na zakup oprogramowania ERP do zarządzania sprzedażą.

4.Pożyczki i poręczenia

Fundusz Unijny to również możliwość skorzystania z nisko oprocentowanej pożyczki  lub poręczenia dla firm, które nie mają historii kredytowej lub wystarczającego zabezpieczenia kredytu.  Z takiej pożyczki mogą skorzystać przedsiębiorstwa planujące informatyzację, wdrażanie nowych technologii, zakup sprzętu, maszyn i środków transportu.

Źródło:
https://www.poir.gov.pl/;
https://www.polskawschodnia.gov.pl/;
http://www.jeremie.com.pl/